fotografka

O mně

Věřím, že každá žena je krásná, a to je i hlavní motivací mého focení. Chci hledat krásu v ženách, tu krásu, kterou někdy samy nevidí. Asi se ptáte proč? Dlouhou dobu jsem si nepřipadala krásná a neměla jsem sama sebe ráda. Byly doby, kdy jsem vážila 50 kilo, měla postavu i tvářičku modelky, a přesto jsem byla šedá myš bez sebevědomí. Až s odstupem času mě moje okolí přesvědčilo, že jsem krásná, a já to tak začala vnímat. Začala jsem se mít více ráda a získala jsem větší sebevědomí.

Každá z nás je jedinečná a má svou jedinečnou krásu. Často slyším, že by se mohly fotit pouze modelky, ale to vůbec není pravda. Je mi jedno, jestli máš 40 nebo 100 kilo. Je mi jedno, kolik máš vrásek. Je mi jedno, že jsi nikdy nepózovala před foťákem. Mým úkolem a cílem je zachytit tvou přirozenou krásu, odstranit všechny obavy a zajistit, aby sis focení maximálně užila. A možná díky tomu najdeš i novou část sama sebe.

Zaujala jsem tě, líbí se ti, jakým stylem přemýšlím o fotografii, a ráda by ses mnou nechala nafotit? 

Chceš vědět, kdo tě bude fotit?

Jmenuji se Hanka, jsem matka, fotografka a kreativec. Dlouho jsem hledala svou cestu ve fotografii, než mi došlo, že chci a potřebuji fotografovat především ženy. Fotím již tak dlouho, že si ani nepamatuji, kdy přesně jsem začala. Profesionálně se však věnuji fotografii od roku 2015. Absolvovala jsem několik workshopů a seminářů, ale nejvíce mě naučili moji blízcí, kteří také fotí a ochotně mi radí.

Mám také vystudovanou kosmetičku, což mi v oblasti fotografie hodně pomáhá.

Jsem praštěná, upřímná a věčně se smějící osoba. Zkrátka miluji smích, a proto se směji často a nahlas. Snažím se žít svůj život naplno a ráda vyhledávám výzvy.

Momentálně bydlím v Praze, kde také nejčastěji fotím. Ačkoli se kvůli zajímavým lokalitám občas vyplatí podniknout výlet.

Mým velkým snem je mít krásný dům, kde bych mohla mít svůj ateliér a věnovat se focení mnohem častěji.

A ty? Také máš svůj velký sen?

Moje úspěchy s focením

V září 2023 se mi naskytla možnost fotografovat studentskou soutěž pro firmu Porsche. Je to jakási pomyslná meta, na kterou jsem dosáhla, a mám z toho velkou radost.

Focení pro Porshe
Knížka Kařina

V listopadu 2022 vydala úžasná Michaela Eriu Fantová sbírku básní s názvem ‚Kařina‘, do které začlenila mé fotografie. Použila jak část fotografií z mé vernisáže, tak i ty, které jsme speciálně vytvořili k doplnění konkrétních básní.

V roce 2022 se uskutečnil první ročník festivalu Cybertown, který navazuje na legendární Junktown. Tam jsem samozřejmě nesměla chybět, a fotografovala jsem i na druhém ročníku v roce 2023.

Fotografie z festivalu Cybertown
Fotografie z mojí vernisáže Tělo v provazech

V lednu 2022 jsem měla vlastní výstavu fotografií na téma Tělo v provazech. Výstava proběhla v prostorách Dark Velvet Café Bar a celá tato akce pro mě byla velkým zážitkem, za který jsem nesmírně vděčná.

V září 2021 jsem měla možnost fotografovat pro Světlanu Benedíkovou, skvělou vizážistku, která díky svému talentu získala ocenění Mistryně ČR v Makeupu za rok 2021. Fotografie jsme pořizovali pro její přihlášku na mistrovství.

Fotografie líčení vizážistkou
Krásná modeka
Fotografie z festivalu Junktown

Od roku 2015 jsem fotografovala na komunitních festivalech Junktown až do jeho ukončení v roce 2019. Jsem jediným fotografem, který zaznamenal všechny ročníky.

Kontakt

Telefon: 734 481 782

Email: kareafoto@gmail.com