Informace k focení

Zdravím tě, krásko

fotografka

Děkuji, že tě zaujalo moje focení. 

Ještě jednou se představím, jmenuji se Hanka a ráda bych ti nabídla své služby coby fotografky, která se snaží zachytit jedinečnou krásu každé ženy.

Ráda fotím přirozené ženy, které jsou krásné takové, jaké jsou.

Přesně takové jako jsi ty.

Portrét

Co tě čeká?

Většinou fotíme 1 – 2 hodiny.

Uvidíme, jak nám to půjde, a za jak dlouho se zvládneš uvolnit. Je pro mě hodně důležité, abys byla svá. Jen tak budou výsledné fotografie krásné.

Během focení ti průběžně budu ukazovat náhledy na fotoaparátu, abychom se ujistily, že výsledné fotografie budou podle tvých představ.

Do týdne ode mě dostaneš náhledy fotografií, ze kterých si budeš moci vybrat 12 snímků. Pokud by ti to bylo málo, je možné si k základnímu balíčků dokoupit fotografie navíc.
Fotografie dostaneš ke stažení maximálně týden od odeslání výběrů, a pak už zbývá se jen těšit z obrázků.

Jaké focení hledáš? (trochu pojmů)

Glamour

Jedná se o styl fotografie zaměřený na zachycení elegance, šarmu a krásy subjektu. Glamour fotografie často zdůrazňuje přitažlivost a styl, přičemž se často používají sofistikovaná světla, pozadí a styling. Fotografie mohou obsahovat portréty, celotělové snímky nebo detaily, a často se zaměřují na modely nebo subjekty v atraktivním nebo luxusním prostředí. Glamour focení může být využíváno pro různé účely, včetně osobních portrétů, modelingových portfolií, a dokonce i pro komerční reklamy.

Boudoir

Je druh fotografie, který se zaměřuje na intimní a romantické snímky zejména žen. Tato forma fotografie zdůrazňuje krásu a sebevědomí ženy a často se provádí ve speciálně navrženém prostoru, jako je například ložnice nebo soukromý ateliér.

Boudoir fotografie může zahrnovat různé styly a nálady, včetně elegantních, sexy, romantických nebo hravých momentů. Mnoho žen si vybírá boudoir focení pro osobní důvody, jako je vytvoření krásného dárku pro partnera, oslava speciální příležitosti nebo jednoduše pro posílení vlastního sebevědomí.

Profesionální fotograf nebo fotografka specializující se na boudoir focení pracuje s klientkou na vytvoření pohodlného prostředí a pomáhá jí najít ty nejvýraznější a nejpodmanivější pózy, které zdůrazní její přirozenou krásu.

Akt

Je umělecký způsob fotografie, který zahrnuje zobrazení nahého lidského těla. Aktová fotografie může mít různé styly a přístupy, od klasických uměleckých aktem po moderní a experimentální interpretace. Tato forma fotografie se často věnuje zdůrazňování krásy a formy lidského těla.

V aktové fotografii může být nahé tělo prezentováno v různých pózách a atmosférách, v závislosti na vizi fotografa a přání modelky. Aktová fotografie může být součástí uměleckého vyjádření, intimního portrétu nebo osobního projektu. Je důležité, aby takové focení probíhalo s respektem k modelce a jejímu pohodlí, a vždy by mělo být uzavřeno do dohodnutých mantinelů a etických zásad.

Aktové focení v ateliéru
Focení ve vodě

Vím, že teď máš spoustu otázek, na ty nejčastější se ti pokusím odpovědět.

Co si máš vzít na sebe?

Vždycky si vybírej oblečení tak, aby ses v něm cítila krásná, bylo ti příjemné a pohodlné. Nepodceňuj ani výběr spodního prádla. Když si vybereš krásné spodní prádlo, budeš se cítit jako bohyně i když ho nikomu nebudeš ukazovat. 

Takovou šikovnou pomůckou je, aby ses oblékla jako na rande s tvým vysněným princem.

Jedinou vyjímkou v oblékání je, pokud se rozhodneš pro focení bez oblečení. V takovém případě tě poprosím, aby sis vybrala volné oblečení, které tě nikde neškrtí. Nebudeme potom muset řešit otlačené oblečení do kůže.

Jak se máš nalíčit?

Mám radši, když je žena přirozená. Pokud se chceš nalíčit, můžeš, ale věřím, že i jen s řasenkou budeš nádherná. Samozřejmě ti ani nebudu bránit fotit s kompletním líčením či nenalíčená. Opět je důležité, abys si připadala krásná, a já ti nemohu diktovat, kdy to tak je.

Boudior focení
Boudior focení

Co si mám vzít s sebou?

Za mě hlavně dobrou náladu. Se smíchem jde vždy všechno lépe. Je dobré si přibalit pití a nějakou sladkost, kterou máš ráda. Pak už jen potřebuješ make-up, abys se mohla případně přepudrovat.

Ještě si sebou můžeš vzít nějaké oblíbené doplňky, které poslouží jako rekvizity při focení.

A víc toho nebudeš potřebovat.

Že nemáš dokonalou postavu?

A která žena ji má? Nebo která žena je spokojená se svojí postavou? I slavné herečky, zpěvačky a modelky mají něco, co se jim na jejich těle nelíbí. Je samozřejmé, že také najdeš něco, co se ti nelíbí. Mohu ti slíbit, že to vezmu v potaz v rámci focení a dám si pozor, aby to na fotkách nebylo příliš na očích. Nemohu ti slíbit, že na fotografiích to nebude, jelikož nevím, co to je. Ale až se blíže pobavíme, zkusím ti navrhnout, jak budeme při focení postupovat, abys byla spokojená.

Nejsi modelka?

Nevadí, a dokonce jsem ráda, že tomu tak je. Modelek jsou plné časopisy a mě moc mrzí, že se s nimi stále ženy srovnávají. Neřeš, že neumíš pózovat a že nemáš 90-60-90. Pózování je moje starost a i s plnými tvary můžeš být nádherná. Stačí jen sobě a mně trochu důvěřovat, uvolnit se a být svá.

Máš nějaké nápady na experiment?

Tak to je úplně super! Probereme tvůj nápad a jeho realizaci, rozhodně se budu těšit co sis na mě připravila a je úplně jedno zda je to jen netradiční oblečení, nebo třeba extravagantní lokace.

Nebude nám překážet náš pejsek?

I kdyby se motal, tak to určitě nevadí. Já mám zvířátka ráda a při focení mě neobtěžují. A pokud to bude tvoje přání, můžeme fotit i s pejskem a nebo s jiným domácím mazlíčkem.

Aktové focení v ateliéru

Dostali jsme se nakonec, ještě jednou ti chci moc poděkovat, že máš zájem o focení se mnou.

Určitě máš další otázky, které tady nepadly. Ráda bych se s tebou sešla ještě před focením, abychom si mohly popovídat. Ráda bych věděla, co tě vede k tomu nechat se nafotit, a co si od fotografií slibuješ.

Prosím, kontaktuj mě. Domluvíme si termín schůzky, která může být on-line nebo jen po telefonu či zprávách, a klidně i termín focení.

Moc děkuji za tvoji důvěru a odvahu.

Hana Libotovská

Karea foto

Kontakt

Telefon: 734 481 782

Email: kareafoto@gmail.com